Nazalli

KATALOG
RENK KARTELASI
SON YAZILAR

Ofis Koltuğu Boyunluk KullanımıÇalışma saatleri boyunca masa başında çalışan kişilerin vücutlarında çeşitli sağlık sorunları gözlenmektedir. Bunun nedeni ergonomik olmayan ofis koltukları ve uzun süre oturmaktan dolayı kaynaklanmaktadır. Kişiler masa başında harcadıkları mesai boyunca farkında olmadan vücut yapılarına zarar vermektedirler. Özellikle de ciddi boyutta bel, sırt, boyun ve omuz ağrıları yaşanmaktadır. Bunun nedeni sağlıksız oturma biçimlerinden kaynaklanmaktadır. Özellikle de ofis koltuklarının gerekli standartları taşımıyor olmasından kaynaklı sorunlar da oluşmaktadır. Örneği koltukların boyun kısmına kadar uzun olanlar ve boyun kısmında bombe olanlarının tercih edilmesi gerekmektedir. Böylelikle kişiler dinlenme esnasında tüm vücutlarını dik ve tam bir biçimde koltuğa yaslayabilmektedir. Bunun sonucunda da çeşitli omurga sorunları yaşanılması önlenmektedir. Çünkü vücut yapısının en temel ihtiyacı dik bir oturum sağlanmasıdır. Böylelikle hem çalışma koşullarını daha rahat kaldırabilmekte, zihinsel olarak algıların daha açık olabilmesi sağlanmaktadır. Özellikle de ofis koltuğunda bulunan boyunluk sayesinde boyunlarda oluşan ağrıların da öne geçilmiş olması sağlanmaktadır. Özellikle de bu boyunluklar sayesinde sadece boyunda oluşan ağrıların değil aynı zamanda omuzlarda olan ağrıların da giderilmesi sağlanmaktadır. 
Ofis koltuğu boyunluk özelliğini taşıdığı zaman kişilerin daha çok rahat çalışma imkanının da sağlar. Çünkü kişiler kambur oturmaktansa dik oturabilmeyi tercih edebilmiş olacaklardır. Küçük bir ayrıntı gibi gelen ofis koltukları aslında tüm işin verimini belirleyen en önemli olgudur. Çünkü çalışan kişi eğer rahatsız bir koltukta çalışıyorsa, hem vücut yapısı bozulacak hem de her an bir rahatsızlık çekeceği için verimi düşecektir. Ayrıca yaşadığı sağlık sorunları nedeni ile daha kısa süreli çalışma hayatı yaşamak zorunda kalacaktır. İşte görüldüğü gibi bir sandalye diyip geçmemek gerekmektedir. Ergonomik yapısı ve çeşitli özellikleri olan koltuklar tercih edilmelidir. Kişinin sağlığı ön planda tutularak aynı zamanda da iş verimliliğinin sağlanmasına da katkıda bulunulmaktadır. Böylece hem kişi rahat çalışma ortamına kavuşacak hem de bel, boyun, sırt ve omuz ağrılarından dolayı şikayetlerde bulunmayacaklardır. 
Özellikle de koltuklarda bulunan boyunluk özelliği omurga sisteminin en iyi dostudur. Çünkü dik oturuş sayesinde ne omuz ağrısı ne sırt ne bel ne de omuz ağrısı çekilmesi önlenmiş olacaktır. Bu nedenle işverenlerin sadece kendileri için değil aynı zaman da çalışanlarına da boyun destekli ofis koltuklarından edinmeleri gerekmektedir. Çünkü çalışanların sağlığı iş verimini de arttırdığı gibi çalışanların iş hakkındaki olumlu düşüncelerini de desteklemektedir. Böylelikle hem sağlık hem verim sağlanmış olmaktadır.
Toplam Zaman: 0,03 sn