Nazalli

KATALOG
RENK KARTELASI
SON YAZILAR

Ofis koltukları yerleşim düzeni nasıl olmalıÇalışan insanların yaşamının neredeyse yarısından daha fazlası iş yerinde geçiyor. Özelliklede oturarak çalışmak zorunda olanların çalışma ortamının rahat olması ofis koltuklarının mutlaka ayarlana bilir teknik özelliğe sahip olması gerekir. Bu gibi özellikler kullanıcı tarafından çok fazla gereksinim duyulan bir özelliktir. İnsanların yapmakta olduğu işte göstereceği başarı ve kalite birazda oturmakta olduğu koltuğun rahatlığı ve duruş pozisyonuna bağlıdır. Ofis koltuklarının yerleşim düzenini dikkate almamız hangi konumda oturduğumuz vakit daha rahat çalışabildiğimizi ve özellikle omurga ile kas sağlığı açısından hangi pozisyonun doğru ve sağlıklı olduğu tespit edilerek ofis koltuklarının yerleşim düzenini bu konuma göre düzenlememiz gerekiyor.

Yeni teknolojinin ofis çalışanlarına sunduğu bu koltukların ne tür işlevlerinin bulunduğunu tespit edikten sonra, koltuğu en ideal şekilde ayarlayarak işe doğru biçimde oturmakla başlamalıyız. Ofiste çalışmak için tercihte bulunduğunuz koltuğun size sunmuş olduğu işlevlerini nasıl kullanacağımıza bakalım. Çalışma masası ayarlanabilir masa ise eğer bacaklarınızın dizlerde tam bir dik açı sağlayacak şekilde ve ayak tabanının yere rahatça basmasına izin veren oturma pozisyonuna göre çalışma koltuğunuzun oturma yüksekliğini ayarlayın. Kollarınızın ön bölümünü çalışma masanızın üzerine koyabilmeniz gerekir. Uzun boylu olanların daha alçak kısa boylu olanların ise daha yüksek oturma pozisyonu seçmeleri gerekir. Eğer masa ayarlanamıyorsa kısa boylu olanların ayak desteği kullanmaları daha ideal olucak.

Ofis mobilyaları denince aklımıza gelenler masa, dolap ve koltuk gibi çalışma ortamında kullanmak zorunda olduğumuz eşyalardır. Günümüzün yarıdan fazlasını iş ortamında geçirdiğimiz düşünülürse, hem sağlığımızı koruyarak kaliteli bir yaşam sürmek hem de işteki başarımızı muhafaza etmek iş yeri mobilyalarının ve özellikle de çalışma koltuklarının yerleşim düzeni elbette büyük önem taşır. Çalışma ortamının çalışana en uygun hale getirilmesi, gerek fiziksel bakımdan; bunlardan en önemlileri kas ve eklem, bel ve boyun fıtıkları oluyor genelde, bir de bunun psikolojik boyutu var tabii ki. Bunlar hemen, hemen hepside ofis çalışma hayatımızda büyük oranda olumsuz etki yaratacak etkenler. Bu gibi olumsuzlukları çalışma hayatımızdan kaldırarak kendimize yorgunluk ve stresten uzak daha enerjik bir çalışma ortamı yaratmak biraz da kendimizin elinde. Yaşamakta olduğumuz teknoloji çağının ürünleri olan çalışma koltukları kullanım sırasında çalışana rahatlık açısından her türlü konforu sunmakta. Ofis çalışma ortamını çalışana uygun hale getirerek, olumsuz etkileri en aza indirip, verimin artırılması için bilimsel olarak yapılan çalışmalara göz atmak gerekiyor.

Toplam Zaman: 0,03 sn