Nazalli

KATALOG
RENK KARTELASI
SON YAZILAR

LÜKS OFİS KOLTUKLARI          Lüks ofis koltukları normal ofis koltuklarından daha pahalı olduğu için çoğu zaman sadece yönetici odalarında kullanılır. Deri koltuklar lüks ofis koltuğu modelleri içinde en çok tercih edilen modeldir. Yönetici ofisi dendiğinde akla önce deri koltuklar gelir. Deri koltukların da kendi içinde çeşitleri vardır. Lüks deri koltuklarda döşeme olarak çoğunlukla hakiki deri kullanılır. Maliyeti azaltmak için bazı modellerde hakiki deri yerine suni deri kullanılır. Suni deri gerçek deri kadar kaliteli olmasa da görüntü olarak gerçek deriyi aratmaz.  Lüks ofis koltukları şekil ve statü bakımından ofis koltukları içerisinde en şık modellere sahiptir. Maliyetli olsalar da her ofiste en az bir odada bu tarz koltuklar kullanılır. Lüks ofis koltukları çeşitli elektrik donanımına sahip olabilirler. Bunlardan bazıları koltuk ısıtma, titreşim vasıtasıyla masaj yapma ve sıcak havalarda koltuğu serin tutarak üzerinde oturan kişiyi terletmeme özellikleridir. Elektrik donanımı çoğu kullanıcının aklına güvenlik konusunda sorular getirir. Fakat bilindiği gibi bu sistemler tehlikeli değil, son derece güvenilirdir. Son dönemlerin gözdesi krem renkli deri ofis koltuklarıdır. Bu koltuklar bulunan ortamı geniş ve şık gösterir.

           Son dönemlerde küçük ve duruşuyla bar taburesini andıran koltuklar oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu koltuklar çokça kullanılan büyük ve kaba koltuklara göre daha kullanışlıdır. Bu koltukların kullanıldığı ofisler klasik koltukların kullanıldığı ofislere göre daha modern bir havadadır. Küçük olan modeller çok yer kaplamadığı için kullanıcıya daha fazla boş alan bırakır. Lüks koltuklar genelde büyük koltuklar olarak bilinir fakat bu son derece yanlış bir inanıştır. Küçük ve ergonomik koltuklar günümüzde daha fazla tercih edilir. Koltuğun küçük olması üzerinde oturan kişinin rahat hareket etmesini sağlar.

           Lüks ofis koltuklarının bazı özellikleri kullanıcının isteğine göre oluşur. Bunlardan başlıcası renktir. Klasik koltuklar deri ve genelde siyah renkte olur. Kahverengi de deri koltuklarda en çok tercih edilen renklerden biridir. Klasik havadan kurtulmak isteyen kullanıcılar canlı ve parlak renklerdeki ofis koltukları satın alarak ofislerine özgün bir hava katarlar. Lüks ofis koltukları modelleri çoğunlukla yere sabitlenen modellerden oluşur. Dolayısıyla tekerleksiz modeller daha çok satılır. Tekerleğin yokluğu gösterişle kapatılmaya çalışılır. Bu işlemde kullanılan yöntem asimetrik ayaklardır. Asimetrik ayaklar ofis koltuğuna farklı bir hava katar ve gösterişli olmasını sağlar. Bazı ayaklı modellere sonradan kullanıcının isteğine göre tekerlek takılabilir. Bu işlemi tecrübeli kişilere yaptırmakta fayda vardır. Aksi takdirde koltuk zarar görebilir.  

 

Toplam Zaman: 0,11 sn