Nazalli

KATALOG
RENK KARTELASI
SON YAZILAR

Ofis Koltuğu DöşemeOfis koltuklarının görünümüne en büyük katkıyı sağlayan tartışmasız kullanılan döşemedir. Döşemeler renkleriyle, özellikleriyle, fiyatlarıyla,  rahatlıklarıyla birbirinden ayrılırlar. Fileli olmayan her koltuğun en az bir bölgesinde mutlaka döşeme kullanılır. Fileli koltuklar fileli kumaştan yapıldığı için bu koltuklarda özelliğin kaybolmaması adına döşeme kullanılmaz. Fileli koltuklara sonradan döşemesi var gibi bir hava katmak isteyenler ofis koltuğu minderi kullanarak koltuklarını istedikleri şekle sokabilirler. En çok tercih edilen koltuk döşemesi deridir. Derinin çok tercih edilmesinin başlıca sebebi şıklığının yanında kolay temizlenebilir olmasıdır. Deri döşeme su ve leke tutmaz. Tozlandığı takdirde de nemli bir bezle sadece bir dakikada kolayca temizliği yapılabilir. Deri döşemenin çıkardığı en büyük sorun zamanla solması ve rengindeki canlılığı kaybetmesidir. Bu durumla karşılaşıldığında deri boyası kullanılarak koltuğa yeniymiş havası verilebilir. Suni deriyle kaplı bir koltukta oturulan kısım zamanla aşınır ve derinin altındanki ipler gözükmeye başlar. Bu estetik açıdan koltuğu olumsuz etkiler. Bu durumda karşılaşıldığında döşeme değiştirilmelidir. Eğer döşeme değiştirilemiyorsa ofis koltuğu minderi kullanılabilir. Bu minder sayesinde aşınmış kısım görünmez ve koltuk şık görünmeye devam eder.
          
Koltuk döşemeleri tüketicinin isteğine göre şekillenebilir. Bazı kullanıcılar kadife döşeme tercih ederler . Kadife döşemeli koltuklar kışın kullanıldığında amacına ulaşmış olur. Üzerinde oturan kişinin vücudunu sıcak tutan kadife kumaş, koltuk döşemesi olarak çok fazla kullanılmasa da özel durumlarda müşterinin isteğine bağlı olarak kullanılır. Bazı döşeme kumaşları renk değiştirme özelliğine sahiptir. Işığın gelme açısına göre farklı renklerde gözüken bu döşeme kumaşı isteğe göre kullanılan bir çeşittir. Ofis koltuğu döşemeleri için kullanılan kumaşların ortak bir özelliğide aşınmaya karşı dayanıklı olmasıdır. Bu özellik döşemelerin uzun süre değiştirilmeden kullanılmasını sağlar.
         
 Koltuk döşemelerinde kullanılan kumaşlar fiyatlarıyla da birbirinden ayrılır. En pahalı döşeme hakiki deri döşemedir. Koltuğun orijinal döşemesinin değiştirilmesi önerilen bir hareket değildir. Çünkü kumaşı gergin bi hale getirmek için alt takımın tamamen sökülmesi gerekir. Bu işlem koltuğun kullanım ömrüne vurulan bir darbedir. Aşınan ve rengini kaybeden döşemeleri değiştirmektense ofis koltuğu minderi kullanmak daha uygundur. Ekonomik olarakta minder almak döşemeyi değiştirmekten daha ucuzdur. Deri döşemelerde ise renk solması oluştuğunda çeşitli deri boyaları kullanılarak rengin canlı hale gelmesi sağlanır. Eğer deri koltuklarda aşınma oluşmuşsa deri minderler kullanılmalıdır. Çünkü deri döşemeyi değiştirmek çok masraflı bir iştir. Bunun yerine minder kullanılarak, koltuk eski haline geri döndürülebilir.
Toplam Zaman: 0,08 sn