Nazalli

KATALOG
RENK KARTELASI
SON YAZILAR

Ofis Koltuğu Minderi Ofis koltuğu minderi, koltuğu kullanan kişinin isteği doğrultusunda koltuğa yeni özellikler katan aparatif bir çözüm ortağıdır. Koltuğun sert olduğunu düşünenler yumuşak dokulu bir minder tercih ederek koltuğu değiştirmeden istedikleri gibi bir koltuğa sahip olurlar. Minderler ucuz ve çok çeşitlidir. Kullanıcının isteğine göre birçok modeli bulunur. Isıtmalı,  havalı, titreşimli, yumuşak dokulu olanları başlıca olmak üzere çeşitlendirilebilir. Bunların yanı sıra serinleten, masaj yapan, sertliği ayarlanabilen minderler de bulunur. Deri ofis koltukları hava almadıkları için zaman zaman üzerinde oturan kişinin terlemesine sebep olur. Bu gibi durumlarda imdada minderler yetişir. Aranılan her özellikte minder bulmak mümkündür. Minderler oturak için olanlar, arkalık için olanlar ve hem oturak hem de arkalık için olanlar olmak üzere üç çeşittir. Arkalık için olan minderler sırtı desteklemede yetersiz kalan koltuklar içindir. Bir ip yardımıyla arkalığa bağlanır ve kullanıcıya ortopedik bir destek sağlar. Oturak için olan minderler genelde deri koltuklarda kullanılır ve hava alma özellikleri bulunur. Bu sayede oturan kişiyi terletmez.
          
Minderler ucuz olduğu için bazen de koltuğun yeni bir görünüm kazanması amacıyla kullanılır. Renkli minderler koltuğu yeni gibi gösterir. Farklılık sevenler ucuz olan minderlerden çokça alarak koltuğa sürekli yeni bir hava katar. Masaj yapan minderler elektirik aksamı kullanıldığı için normal minderlere göre daha pahalıdır. Bu minderlere küçük bir titreşim aparatı takılır. Düşük voltla çalışan bu minderler kesinlikle bir tehlike arz etmezler. Masaj yapan minderler en çok tercih edilen çeşitlerden biridir. Ama sağlık için fazla kullanılması önerilmez. Fazla kullanıldığında kasları gevşetir ve performansı düşürür. Farklılık isteyenler için hasır minderler de bulunur. Bu minderler el işi olduğu için koltuğa doğal bir hava katar.
        
 Ofis koltuğu minderleri fermuarlı oldukları için temizlenmesi oldukça kolaydır. Fermuar açıldıktan sonra içinden yumuşak doku çıkarılır, minderin yüzü yıkanır. Titreşimli ve ısıtmalı minderler yıkama için uygun değildir. İstenildiği takdirde yıkanabilir fakat titreşim aparatı yerine takılamazsa minder işlevini yitirir. Bu yüzden elektrik aksamlı minderlerin yıkanmaması doğru olandır. Temizlik gerektirdiği takdirde nemli bir bezle silinebilir. Ofis koltuğu minderi alınırken hava alıyor olmasına dikkat edilmelidir. Hava almayan minderler tercih edilmemelidir. Minderin fermuarlı olması temizlik için son derece önemlidir. Fermuarlı olmayan minderler yıkandığında tam olarak kurumayacağı için üzerinde çeşitli lekeler kalabilir. Ofis koltukları minderle kullanılıyorsa sık sık silinmelidir, koltuk uzun süre temizlenmezse kalıcı izler oluşabilir.
          
Toplam Zaman: 0,06 sn