Nazalli

KATALOG
RENK KARTELASI
SON YAZILAR

ofis Koltuğu Modelleri  Ofis koltuklarının oldukça fazla çeşidi vardır. Tüketicilerin istek ve önerileri koltuk modellerinin çoğalmasına öncülük etmiştir. Ofis koltuğu modellerindeki bu çeşitlilik her mekana ayrı bir hava katmaktadır. Model kullanılacak ofise göre farklılık gösterir. Her mekana ve her bütçeye göre bir model mutlaka vardır.
         
Ofis koltuğu modellerinin çoğunda bulunan ortak özellikler 360 derece dönebilir ve tekerlekli olmalarıdır. Nadiren bazı modellerde tekerlek bulunmaz. Tekerleksiz olsada bir ofis koltuğu mutlaka 360 derece dönebilme özelliğine sahiptir. Bu modellerde oturak tek ayak üstündedir. Ayrıca ortasında bulunan amortisör sayesinde koltuğun yüksekliği ayarlanabilir. Yükseklik ayarlama işlemi koltuğun alt kısmında bulunan bir kol vasıtasıyla gerçekleşir. Bazı modellerde bu kol bulunmaz. Koltuk üzerinde oturan kişinin ağırlığına göre yüksekliği otomatik ayarlar. Yüksekliği kendisi ayarlayan koltuklar kol vasıtasıyla yükseklik ayarlanan koltuklara göre daha az tercih edilir. Yeni üretilen bazı modellere ise çağın gerektirdiği gibi teknolojik dokunuşlar yapılmıştır. Masaj yapan, ısıtmalı koltuklar günümüzde ofis koltuğu modellerinin geldiği en son noktanın birer örneği. Yeni modeller önceki modellere göre biraz daha küçük ve hafif. Hafif olması sebebiyle üzerinde oturan kişinin tekerlekleri kullanması daha da kolaydır. Büyük ve ağır modeller az üretilir ve genelde bu koltuklar büyük makamlara sahip kişiler tarafından kullanılır. Kullanıcının rahatı için düşünülen bir diğer özellik ise fileli arkalıktır. Fileli arkalık rahat olmasının yanında sırtı da terletmez ve en çok tercih edilen modeller de kullanılır. Koltuğun üzerindeki kişinin hareketlerine uyum sağlayan koltuklar da çok tercih edilenlerdendir. Koltuğun üstündeki kişi öne doğru eğilirse arkalıkta sahip olduğu yaylı sistem sayesinde kişinin hareketini tekrarlar ve her pozisyonda üzerinde oturanın sırtını destekler ve ağrı oluşumunu engeller.
          
Ofis koltukları hem ergonomik hem de şık olduklarında daha çok tercih edilir. Her iki özelliğide bulundurmak için koltuğa çeşitli işlemler yapılır. Daha güzel bir görünüm için ayaklar kromla kaplanır. Sırtın terlemesini engellemek amacıyla fileli arkalıklar kullanılır ayrıca fileli arkalıklar sırta süngerli koltukların olduğundan daha çok destek olur. Fazladan esneme özelliğine sahip olan ofis koltukları kullanıcının sırt ağrısı çekmesini engeller ve oldukça rahattır. Koltuğun hafif ve ince bir malzemeden yapılması dayanıksız olması anlamına gelmez. Kullanılan plastik oldukça kaliteli ve dayanıklıdır. Farklılık sevenler için az da olsa ahşaptan ve hasırdan yapılan ofis koltuklarıda vardır. Bunlar tamamen özel üretim olup tüketicinin isteği üzerine üretilir.

Toplam Zaman: 0,10 sn