Nazalli

KATALOG
RENK KARTELASI
SON YAZILAR

Ofis Koltuğu Nasıl Olmalı?Günlük saatlerce kullanılma kapasitesi olan ve sürekli olarak oturarak iş yapmak zorunda olanların en yakınındaki ve değerli varlığı olan ofis koltukları her ne kadar birinci kalite bir ürün olsa da onun iyi bir kullanıcı tarafından ele alınmaması, kullanılamaması türlü sağlık sorunlarını, bel, boyun eklem ağrılarını ortaya çıkaracaktır. Peki nasıl oturmalı, neler yapmalı ve gün boyunca oturduğumuz bu sandalye ve koltukları nasıl kullanmalıyız?

Sırt bölümü vücudun oturduğumuz zaman en değerli kısmıdır. Tüm yük o bölgede toplanır ve o basınçla kemiklerin ve eklemlerin üzerinde olması gerekenden çok daha fazla enerji birikir. Eğer iyi bir oturuş sergilenmezse ayaklar da dahil olmak üzere özellikle bel ve boyun bölgesinde uzun süreli hasarlar meydana gelebilir. Bunun önlenebilmesi ise ofis koltuklarına nasıl oturduğumuz ile direkt ilgilidir. Dik ve arkaya olabildiğinde yaklaşıp oturmak önem arz etmektedir. Aldığınız koltuğun arka bölmesinin belinizin şekline uygun olarak dizayn edildiğini görebileceksiniz. İlkten sırtınızı yasladığınızda ve dik olarak durduğunuzda farklı hissedebilir ve rahat etmiyormuş gibi bir düşünceye kapılabilirsiniz, fakat sonrasında göreceksiniz ki normalde oluşabilecek tüm ağrılardan ve sıkıntılardan kurtulmuş olacaksınız. Ofis koltuklarının sizin dik olarak oturmanıza endeksli olarak yapıldığını unutmayınız. Asla eğik açı ile oturmaya çalışmayın. Yayılarak oturma dediğimiz 90 dereceden büyük açılarda belinizin doğal yapısından farklı bir şekle alışmaya çalışmasından dolayı bir süre sonra uyuşmalar ve sonrasında da ağrılar baş gösterecektir.
Ofis koltukları dik oturmanızı amaçladığından yükseklikleri de çok önem arz eder. Öne eğilmenizin engellenmesi gerekmektedir ve bunu da yükseklik ayarı ile yapmanız gerekir. Kollarınız ile hizalanmış bir masa sizin için ideal olacaktır. Boyunuza göre ayarladığınız koltuğunuz veya sandalyenizde eğer kollarınızı uzattığınızda masa çizgisine geliyorsa, oldukça ideal bir yüksekli bulmuşsunuz demektir. Ne eğilmenin minimize edilmiş tavrı bu olmalıdır. Kendi sağlığınızı ilkönce kendiniz düşünmeli ve bu yönergeleri olabildiğince uygulamalısınız. Dik oturmak ve yüksekliği ayarlamak son derece kritik ve belki de işin özünü oluşturan konulardır.

Kaliteli ofis koltukları, iyi bir oturma ile değerini gösterebilir. Bizler hep bunun bilincini vermek ve sizlere de göstermek istiyoruz. Sitemizdeki binlerce üründe milyonlarca toplam test yapılmış ve birinci kalite ürünler kullanılmış, standartlar getirilmiş ve iş yasalarına uygun olarak üretiliştir, fakat kullanıcılar doğru oturma düzenini uygulayamazlarsa maalesef tüm bu çabalar boşuna gidebilmektedir. Unutmayınız ki her insan kendinin  doktorudur.
Toplam Zaman: 0,08 sn