Nazalli

KATALOG
RENK KARTELASI
SON YAZILAR

Ofis Koltukları Nereden Alınmalıdır? Ofis koltukları bütün büro mobilyaları satan işletmelerde bulunur. Koltuğun kalitesini satılan işletme değil üretildiği yer belirler. Koltuk alınırken markasına mutlaka bakılmalıdır. Görüntüsüne göre koltuk seçmek yapılan en büyük hatalardan biridir. Güzel görünen her koltuk kalitelidir diye düşünmek oldukça yanlış bir davranıştır. Bilinmeyen bir markadan koltuk alındığında problem yaşanma ihtimali oldukça yüksektir. Koltuk alınacağı zaman önce nasıl bir koltuk alınacağına karar verilmelidir. Fileli koltuk, deri koltuk, yönetici koltuğu bu çeşitlerden bazılarıdır. Alınacak koltuk türüne karar verildikten sonra bir mağazada koltuklar incelenmeli, bilgi sahibi olunmalıdır. İncelemeden, araştırmadan ezbere denebilecek şekilde koltuk alındığında alınan koltuktan memnun kalınmaz. Belirlenen modelin fiyatları araştırılmalıdır. Her modelin ucuz ve pahalı çeşitleri mutlaka vardır. Ucuzluk kalitesizliği belirtmediği gibi bir koltuğun pahalı olması da onun kaliteli olduğu anlamına gelmez. Ofis koltukları herhangi bir mağazadan alındığında çoğu zaman montajı da mağaza yapar. Bu durum tüketici için büyük bir avantajdır. Çünkü, koltuğu monte etmeyi bilmeyen biri bu işlemi gerçekleştirmeye çalıştığında koltuğun herhangi bir parçasına zarar verebilir ve koltuk daha hiç kullanılmadan hurdaya çıkmış olur.

Koltuğun güvenli bir şekilde teslim edilip monte edilmesini isteyen tüketiciler ofis koltuklarını mağazadan almalıdır. Çünkü mağazalar ürün satmakla kalmayıp sattığı ürünün destekçisi de olurlar. Montaj ve nakliye işlemi, ofis koltuğu mağazadan alındığında mağazaya aittir. Ayrıca ürünlerin garantileri de yine mağazanın tekelindedir. Bir problemle karşılaşıldığında ürün garanti kapsamında mağazaya götürülüp değiştirilebilir. Bazı tüketiciler mağazada pahalı olan bir koltuğu internet sitelerinde daha ucuza bulur ve oradan satın alma işlemi gerçekleştirir. İnternet üstünden satımlarda mağazadaki gibi yer, çalışan, reklam gibi çeşitli giderler olmadığı için koltuğa sadece kar koyularak satım işlemi yapılır. Bu yüzden mağazalardaki fiyatlar daima sitelerdeki fiyatlardan yüksektir. Fakat siteler mağazaların verdiği hizmeti her zaman veremez. Kargo ile teslim alınan ürün montaj edilmiş şekilde gelmez. Bir problemle karşılaşıldığında karşıda bir muhattap bulmak da zordur. Fakat bu konu da güvenilirliğini ispatlamış siteler de vardır. Eğer koltuk internetten alınacaksa güvenilir siteler tercih edilmelidir.

Koltuk alırken aynı zamanda hizmette almak isteyenler koltuğu mağazadan almalıdır. Bu sayede montaja ayrıca bir para ödemek zorunda kalınmaz ve güvenilir ustalar vasıtasıyla montaj işlemi gerçekleşir. Koltuğu daha ucuza almak isteyenler ise internetten almalıdır. İnternetten alımlarda dikkat edilmesi gereken nokta koltuğun satın alındığı sitenin güvenilir olmasıdır.
Toplam Zaman: 0,16 sn