Nazalli

KATALOG
RENK KARTELASI
SON YAZILAR

Ofis Koltuğu OrtopedikOfis koltukları kaliteleri ve uzun ömürlü olmaları ile değerlendirilirken artık çok önemli bir yönü daha hem yasalara ve standartlara girdi, hem de kullanıcılar tarafından talep edilir oldu. O da elbetteki sağlık açısından en önemli yön olan ortopedik olmasıdır. Peki, nasıl anlaşılır ortopedik olduğu ve hangi mobilyalarda bulunabilir?

Çevrenizdeki koltuk ve sandalyelere, hatta tabure ve diğer tüm oturaklara bir bakın, göreceğiniz şey kişilerin oturması için yapılmış bir yapıdır, fakat her biri farklı mekanizmalara ve özelliklere sahiptir. Ofis koltukları için özellikle artık yüksek standartlar koyulmakta ve Avrupa ölçütlerinde üretimler yapılabilmektedir. Bu da sağlık açısından büyük gelişimler ve on yıllardır oturarak çalışanların büyük derdi olan bel ve boyun ağrılarına çözümler getirmektedir. Ortopedik bir ürünün sözlük anlamı da zaten organın doğal yapısını korumaktır. Doğal olan şeyin mükemmel olduğunu unutmamak gerekir. Nasıl ki ayakkabılarda bir ortopedik olma durumu herkesin bildiği bir durumsa, nasıl ki artık yataklar için de ortopedik vurgusu yapılabiliyorsa, ofis koltukları da aynı şekilde olmaktadır. Bunlar için de ilk önce dikkat edilecek konu tabiki sırt kısmıdır. Bir koltuğa oturuyorsanız onun sırt kısmı en önemli bölmedir. Oradaki sistem ve ergonomi sizin nasıl hissedeceğinizi belirler.

Bel kısmı insanın S seklini yansıtır ve doğal olarak bir çizgi çizildiğinde bu görüntüyü görürsünüz. Onun korunması gerekir ki herhangi bir ağrı veya sorun yaşamayasınız. Ofis koltukları da işte burada devreye girer ve bel desteği sağlarlar. Arkadan verdiği destek ile oturduğunuzda en yüksek basıncın bindiği kemikleri rahatlatır ve böylece ağrıların oluşması gecikir. Ayrıca bel kısmının tamamı için kullanılan malzemenin tamamen sizi sarması ortopedik bir ürünün yansımasıdır. Bundan rahatsız olmak yerine oldukça memnun olmalı ve tadını çıkarmalısınız. Sağlıklı ofis koltukları mutlaka sizi hem sırttan destekler, hem de boyun bölgesine giden kemiklerde rahatlama sağlar. Böylece de saatlerinizi hiç kalkmadan geçirdiğiniz anlarda bile en az uyuşmayı görürsünüz.

Ortopedik koltuklarla daha uzun soluklu bir çalışma ortamı ve iş verimi sağlanabildiğinin de kanıtlandığı günümüzde mutlaka bunun birinci öncelik olarak değerlendirilmesi gerekir. İyi bir üreticinin de zamanımızda özellikleri arasında eğer ortopedik ürünler yoksa mutlaka başka bir yere bakmanız zaruridir. Sitemizdeki tüm ürünlerin uluslararası standartlara uygun olarak üretildiğini ve her aşamanın kontrol altında tutulduğunu bildirmek istiyoruz. Her üründe garantiyi ve yüksek kaliteyi sorgulamanız hem sağlığınız hem de ekonominiz için olmazsa olmazdır.
Toplam Zaman: 0,06 sn