Nazalli

KATALOG
RENK KARTELASI
SON YAZILAR

Ofis Koltuğu YastığıOfisteki en yakın arkadaşınız, sürekli olarak beraber olduğunuz ve belki de tüm gününüzü paylaştığınız bir dosttur ofis koltukları. Onların üzerinde geçirdiğimiz zamanı sevdiklerimiz ile geçiremeyiz. Bunun için de en iyisinin olması, daima tüm konforunun yerinde olması vazgeçilmez bir şarttır. Peki, ne yapabiliriz? Hangi durumlarda istediğimiz en güzel saatleri ofis koltukları vasıtasıyla geçirebiliriz?
İyi ürünler daima kaliteli malzemelerden yapılır. Yüksek bir teknoloji ve o konseptte kendini adamış bir marka ile ortaya çıkar. Bu her şeyde olduğu gibi ofis ürünlerinde de mutlak geçerli olan bir kaidedir, fakat üretici firma her ne kadar tüm elinden geleni yapıp dünya standartlarını işin içine katsa da insan faktörü olduğu için, sizlerin başka ihtiyaçları da doğmaktadır. Kimi zaman yükselttiğiniz zaman ayağınızın havada kalmasından dolayı bir ayaklık gerekebilir, kimi zaman da sırtınızın rahatsız olmasından dolayı bir bel yastığı. İşte bu sizin tüm çalışma senkronunuzu ve veriminizi doğrudan etkileyen faktörlerdendir.

Özellikle ofis koltukları için kişinin en önem verdiği bölüm tabiki de bel kısmıdır. Kimi zaman saatlerce hiç kalkmadan oturduğunuz anlar olur ve bu durumlarda kaslar ve eklemler gittikçe kendini salar ve zor duruma düşebilir. Bel kısmındaki kemikler ise doğal aerodinamiği içerisinde olmazsa belli bir süre sonra mutlaka ağrı yapmaya ve daha da ilerleyen zamanlarda ise daha fazla sorunlara yol açabilir. Yeni nesil ürettiğimiz koltuklarda, sandalyelerde bel kısmını destekleyen ve tamamıyla saran bir yapı kullansak da yastığa ihtiyaç duyan kişiler olabilmektedir. Ofis koltukları bel yastığı olarak da geçen bu ürün ile daha rahat bir oturuş sağlanabilir ve rahatsız olduğunuz sertliklerden uzaklaşabilirsiniz. Sırtınızı dik şekilde koltuğunuzun arka kısmına yaklaştırdığınızda araya koyacağınız yastık size destek görevi görebilecek ve sizin daha rahat oturmanız konusunda yardımcı olacaktır, fakat burada bilinmesi gereken en önemli şey ise bunun kalın bir tabakadan oluşmaması gerektiğidir.

Kalın olan bel yastığı belinizin alt kısmına öne doğru baskı yapacağı için önemli sorun teşkil edebilir. İnce ve çok yumuşak olmayanlar tercih edilmelidir. Ofis koltukları normal şartlarda bel desteği ve geniş kapsamlı teknolojik yapısı sebebiyle bel sarma özelliği ile ayrıyeten bir yastığa gerek bırakmasa da ihtiyacı olanların mutlaka yukarıda dediğimiz gibi çok kalın olmayan ve aynı zamanda sırtınızda kaybolup gitmeyecek şekilde olanları tercih etmesi faydalı olacaktır. Mutlaka dik oturuşunuzu ve ofis sandalyenizin yüksekliğini de elleriniz masaya paralel olacak şekilde ayarlayınız ki bel problemleri çekmeyin.
Toplam Zaman: 0,05 sn