Nazalli

KATALOG
RENK KARTELASI
SON YAZILAR

Ofis Koltuğunda Amortisör Önemli Midir?Ofis Koltuğunda Amortisör Önemli Midir?
Tüm mobilyalar kendi içlerinde birçok farklı özellik ile anılırlar ve mutlaka olmazsa olmazları vardır. Ofis koltukları için de amortisör bu durumdadır ve günümüzde standartlaşmış bir özelliktir. Belirli standartlara sahip her koltuk amortisörü içinde barındırmalı ve onu sıradan bir durummuş gibi sağlayabilmelidir. Peki, nedir önemi ve ne işimize yarar?
Ofis koltukları sadece rahatlığı ile değil aynı zamanda sağlıklı olmaları ile de çalışanlara hizmet vermelidir. Tüm gün boyunca üzerinde zaman geçiren ve hiç ayağa kalkmadan çalışanlar bulunmaktadır. Onlar için bel ağrıları kaçınılmaz olur. Bunu önlemek için ise belin dik olması ve yüksekliğin ayarlanması gerekir. İşte tam da burada yükseklik ayarı için amortisör ve içindeki gazlı mekanizma devreye girer. Yüksekliği ayarlamalısınız ki eğilmek durumunda kalmayın ve düzenli bir çalışma ortamı sağlayabilesiniz. Bu da ofis koltuklarının bulundurduğu kol ve onun bağlı olduğu amortisör yardımı ile gerçekleşir.

Sandalyelerinizde yükseklik ayarlama koluna dokunduğunuzda dikkat ederseniz direkt olarak yukarı çıkmaz veya sizi aşağıya doğru atmaz. Yavaş ve hacimli şekilde inip kalkan bir mekanizma vardır ki bu da tam olarak amortisörün ve içindeki gazın görevidir. Her basışta gaz boşalıp tekrar dolar ve sürekli olarak bu işlev devam eder. Ayrıca aynı mekanizma 360 derece dönüş sağlayan önemli bir görevi de ifa etmektedir. Ofis koltukları için hareket kabiliyeti, yükseklik  son derece önemli özelliklerdir. Bunların da oluşmasında öncelikli görev amortisörde olmaktadır. Mekanizma çalışır ve dönme kabiliyetini verir. Eğer yukarı aşağı hareket isteniyorsa gaz devreye girer ve istenen şeyi gerçekleştirir.
Ayrıca esnek yapı ofis sandalyeleri ve koltuklar için vazgeçilmezlerdendir. Eski tip, oturulduğunda betona oturmuşçasına hiç esnemeyen ürünlerin günümüzde yerinin olmadığını ve hemen hemen kimse tarafından tercih edilmediğini de belirtmek isteriz. Amortisör yapısının olmadığı, kolçaklarının ayarlanamadığı, bel desteğinin ve diğer ergonomik koşulların uygulanmadığı ürünler çok eskide kaldı. Artık her kaliteli demirbaş onlarca farklı özelliğe ve donanıma sahiptir.

Ofis koltuklarında amortisörün ne kadar hayati önem taşıdığını ve günümüzde vazgeçilmezler arasında olduğunu gördük. Mutlaka bu özelliklere dikkat ederek ürünlerinizi satın alın. Tıpkı sitemizde olan yüzlerce üründe olduğu gibi, amortisörden, ortopediye, birinci kalite kumaştan garantiye kadar her şeyi sorgulayın. Bunlar sizlerin verdiğiniz paranın tam olarak karşılığını alabileceğiniz garantilerdir. Daha fazlasını isteyin ve sitemizde sınırsız renk ve ürün seçeneği ile çalışma dünyanıza renk, sağlık ve konfor getirin.
Toplam Zaman: 0,04 sn